Zespół Pieśni i Tańca „Buczyna” na Warsztatach Regionalno–Artystycznych „Koszarawa 2017”

Warsztaty Regionalno – Artystycznych „Koszarawa 2017”, w których uczestniczyło 40 dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Buczyna” działającego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach miały miejsce  w dniach 13-14 czerwca 2017r.
W programie warsztatów było zwiedzanie z przewodnikiem wystaw Muzeum Miejskiego w Żywcu dotyczących tradycji górali żywieckich, pokaz strojów oraz beskidzkiej flory i fauny na Startym Zamku oraz rejs stateczkiem, z komentarzami dotyczącymi roztaczających się  wokół pejzaży, po Jeziorze Żywieckim. W Koszarawie „Buczyna” zwiedzała pod kierunkiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich izbę regionalną. Dużą atrakcją były warsztaty  artystyczne – malowanie i ozdabianie „ptoków–klepoków”, które stanowiły pamiątki z warsztatów.
Uczestnicy wyjazdu mieli też zorganizowane ognisko ze śpiewaniem oraz czas na gimnastykę,  wspólna zabawę, a nawet dyskotekę. Byli też w tradycyjnej  zagrodzie ze zwierzętami hodowlanymi na terenie Żywiecczyzny.
Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i nowych wiadomości oraz  umiejętności.

Anna Kasińska