Przyjazna szkoła

„Przyjazna szkoła"
Program w którym bierze wiele placówek z różnych powiatów z całej Polski. W powiecie bielskim jako jedyna do programu zakwalifikowała się właśnie nasza szkoła!
Głównym pomysłodawca i koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła" z Mysłowic. Program finansowany jest ze środków MEN i EFS. Projekt realizowany był od kwietnia 2007. Zasadniczy etap projektu rozpoczął się w we wrześniu i trwał do kwietnia 2008.

Główne cele programu to:
- wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży zagrożonej
- umożliwienie uczniom zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających dalszą edukację i wybór ścieżki zawodowej
- współpraca szkoły z organizacjami i społecznością lokalną na rzecz rozwoju edukacji i aktywności obywatelskiej.

Projekt w naszej szkole.
„Przyjazna szkoła" to program stanowiący niejako dwa synchronicznie rozgrywające się projekty. Szkoła brała udział w programie Stowarzyszenia, akceptując jego warunki i korzystając ze wszystkich form pomocy a jednocześnie w ramach programu sama zobowiązuje się do stworzenia i zrealizowania własnego, dostosowanego do sytuacji szkolnej projektu.
Projekt naszej szkoły opartybył na założeniu integrowania społeczności szkolnej i środowiska lokalnego, sport stał się płaszczyzną integracji społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego i partnerów.
Zajęcia sportowe dla uczniów szkoły oraz zajęcia sportowe w tym turnieje i rozgrywki z zewnętrznymi partnerami oraz angażujące zewnętrznych partnerów.
Zajęcia oparte na wykorzystaniu nowych technologii i rozwijaniu zainteresowania młodzieży sztuką filmową. Na nich został także przygotowany materiał filmowy dokumentujący projekt.
W ramach projektu „Przyjazna szkoła" otrzymaliśmy dostęp do platformy zdalnego nauczania i możliwość korzystania z oferty kursów elearningowych. Dotyczyło to zarówno uczniów jak również uczniów i nauczycieli, kursy poświęcone były bowiem różnorodnej tematyce i dostosowane do wieku uczestników. W trakcie trwania projektu utworzono wspólnie z uczniami mapę społeczno-obywatelską  stanowiącą bazę potencjalnych partnerów szkoły oraz przygotowano kolejny projekt do instytucji grantodawczej nad którym również  pracowaliśmy.
Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach projektu sprawowane były pod opieką Anny Foltyniak, Anny Pietruszki, Barbary Molskiej, Jerzego Huczka, Mirosława Moczka, Iwony Filipkiewicz Chranowskiej, .

Chcesz wiedzieć więcej? Zobaczyć materiały multimedialne z projektu?
Zajrzyj na stronę
http://www.przyjaznszkola.pl/ i odszukaj nas na mapie przyjaznych szkół!