Dziesięć przykazań młodego recytatora

• *       Jeśli recytujesz wiersz na scenie, to przede wszystkim dlatego, że sprawia ci to przyjemność, chcesz to robić i masz coś ważnego    do powiedzenia.
  • *       Jeśli wybrałeś już tekst i wiesz, dlaczego chcesz go powiedzieć - zastanów się jak to powiedzieć.
  • *       Zapomnij, że stoisz na scenie i masz ślicznie deklamować, po prostu mów – maluj obrazy, buduj nastroje.
  • *       Wiersz mów tak, jakbyś go tworzył.
  • *       Pamiętaj: najpierw powinna być myśl, a jej zewnętrzną formą – wypowiedziane słowo.
  • *       Mów tak, aby chciano Cię słuchać. Mów tylko wtedy, gdy chcą Cię słuchać.
  • *       Pamiętaj, że mówisz do konkretnej osoby, a nie do ścian czy sufitu – nawiązuj kontakt wzrokowy ze słuchaczami.
  • *       Bądź konsekwentny: jeśli zdecydowałeś się wypełnić kilka minut w życiu słuchaczy, nie zmieniaj tego zamiaru – nie spiesz się!
  • *       Cisza, milczenie, pauza – to też recytacja.
  • *       Twarz, ręce, nogi, całe ciało to elementy twojego występu. Są tłem i jego dopełnieniem, nie mogą więc być przypadkowe i nie mogą  zdominować przekazu.

KONKURS RECYTATORSKI

W  dniach  25 i 26 lutego 2024r.  w  bibliotece   szkolnej   odbyły  się   eliminacje do  POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SŁOŃCE, SŁOŃCE  I  ŻYCIE”. Wzięło w nim udział 35 uczniów ze szkoły podstawowej (od klasy pierwszej po ósmą),  którzy z chęcią podjęli wyzwanie nauczenia się  i pięknej recytacji utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy.

KONKURS RECYTATORSKI

W  dniach  27 i 28 lutego 2023r.  w  bibliotece   szkolnej   odbyły  się   eliminacje
do  POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SŁOŃCE, SŁOŃCE – I – ŻYCIE…”. Wzięło w nim udział 32 uczniów ze szkoły podstawowej (od klasy pierwszej po ósmą),  którzy z chęcią podjęli wyzwanie nauczenia się  i pięknej recytacji utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy.

SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW

W dniach 28 lutego i 4 marca 2020r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne do XXII POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SŁOŃCE, SŁOŃCE – I – ŻYCIE…”. Wzięło w nim udział 28 uczniów ze szkoły podstawowej (od klasy pierwszej po ósmą),  którzy z chęcią podjęli się trudu nauczenia się i pięknej recytacji utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy.